Biali ludzie na Madagaskarze

Madagaskar jest nadal krajem mocno odizolowanym od reszty świata. Nawet kontakty z Afryką, oddzieloną Kanałem Mozambickim o szerokości około 700 kilometrów są słabsze, niż można byłoby się spodziewać.

Potencjał turystyczny kraju jest bardzo słabo wykorzystany. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę, że pod względem przyrody i etnografii jest to jedno z najbardziej unikalnych miejsc na świecie.

Biali, którzy żyją na Madagaskarze mają swoje sprawy i podobnie jak Malgasze, których byłoby na to stać, nie zapuszczają się poza miejsca, gdzie albo jest asfalt, albo woda butelkowana. A najczęściej jedno i drugie.

Turyści przylatujący na Madagaskar odwiedzają przeważnie tylko kilka atrakcji turystycznych, do których dotarcie nie nastręcza specjalnych trudności. Na Madagaskarze jest bardzo mało dróg przejezdnych przez cały rok. Wynajęcie jeepa możliwe jest wyłącznie z kierowcą i mechanikiem, taki luksus kosztuje tu dużo więcej niż w Europie. Efektem tego jest, że biały człowiek jest w interiorze rzadkością.

wyprawa Madagaskar

This entry was posted in Temat rzeka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.