Fotografia i pokazy

W trakcie wyprawy będziemy rejestrować otaczającą nas rzeczywistość fotografując oraz filmując. Mamy nadzieję, że uda nam się w ten sposób utrwalić ludzi, miejsca i przede wszystkim emocje. Pamięć, jak pokazuje doświadczenie, jest ulotna. Podczas ekstremalnej wyprawy każdy dzień jest tak mocno naładowany przeżyciami, że mózg nie jest w stanie ich wszystkich zapisać. Fotografia, film, notatki pozwalają ocalić wiele ulotnych chwil od bezpowrotnego zapomnienia.

Za fotografowanie i filmowanie w trakcie wyprawy odpowiedzialny będzie Arek Ziemba, autor indywidualnych wystaw fotograficznych, wielu reportaży dla dzienników i czasopism oraz warsztatów fotograficznych. Swoje fotografie prezentuje także podczas licznych pokazów dla publiczności, towarzyszą im wtedy opowieści „z pierwszej linii frontu” oraz muzyka. Twórczość fotograficzną prezentował też w, jak to nazywa, telewizorze.

Jeżeli chcesz zobaczyć Arka na żywo w akcji, to go zaproś. Jak powiedział po jednym z jego pokazów Jacek Pałkiewicz „zdjęcia to zdjęcia, ale dar opowiadania masz niesamowity!”.

To, co znajdzie się w kadrze, ma opowiadać historię. Z wieloma fotografiami jest tak, że fotograf czuje do nich wyjątkowy sentyment, bo tylko on zna całą, bliską mu historię tego kadru. Wie, co zdarzyło się przed wciśnięciem migawki i później. Przeczytaj o kilku kadrach z Madagaskaru i może nie tylko stamtąd… Wybrałem w sumie dziesięć fotografii.

 

Comments are closed.